Blogs / Jaunumi

Uzlabota datu drošība, ieviešot datu šifrēšanas risinājumu (SSL)(0)

Didzis Sprūds | sestdiena, 2010. gada 27. marts

Daudzi klienti ir teikuši, ka datu drošība ir ļoti būtisks aspekts, kāpēc viņi ir izvēlējušies tieši E-formas risinājumu datu apkopošanai, apstrādei un uzglabāšanai.

Esam ieviesuši vēl vienu līdzekli, kas uzlabo datu drošību - datu šifrēšanu, izmantojot SSL protokolu. Tas nozīmē, ka Jūsu datora savienojums ar E-formas lapu tagad ir šifrēts, lai izvairītos no spiegošanas.

Katru reizi kad Jūs aplūkojat kādu Interneta lapu vai aplikāciju, kas neizmanto SSL datu šifrēšanas metodi, pastāv iespēja, ka kāds ļaundaris vai mūslaiku Robins Huds sadomā paskatīties, ko tad īsti Jūs tur sūtāt.

Šifrēšana padara nosūtītās informācijas neautorizētu aplūkošanu ļoti grūtu, tāpēc ir praktiski neiespējami, ka kāds varēs izlasīt datus, kuri tiek nosūtīti, kamēr tie ceļo pa tīklu.

Starp citu, šādu pašu datu šifrēšanas mehānismu izmanto gandrīz visas Latvijas internetbankas.

Formas dalīšana vairākās lapās - tagad arī ar E-formas.lv(0)

Didzis Sprūds | ceturtdiena, 2010. gada 21. janvāris

Esam ieviesuši jaunu, būtisku iespēju, kas ļaus Jums izveidot formas, kas sastāv no vairākām lapām, pie tam - to, kur beidzas un kur sākas jauna lapa, nosakāt Jūs! Par piemēru, Jūs gribat izveidot aptaujas formu un vienā lapā ietvert 5 ievadjautājumus, nākamajā lapā 10 aptaujas pamatjautājumus, bet beidzamajā - lūgt norādīt demogrāfiskos datus. Tagad tas ir pavisam vienkārši - vajadzīgajā vietā atliek ievietot lauku "Jauna lapa" un visi lauki, kas ir pēc šī sadalījuma, automātiski tiks rādīti nākamajā lapā. Jūs varat izveidot neierobežotu skaitu lapas, kā arī, izmantojot "progress bar" funkcionalitāti (par kuru runāju iepriekšējā rakstā), informēt lietotāju par to, cik daudz lapas vēl sekos.

Veidojot formu un pievienojot lauku "Jauna lapa", formas veidotājā Jūs ieraudzīsiet raustītu līniju, kas informē par to, kur beidzas iepriekšējā lapa un sākas nākamā. Tiklīdz forma tiks atvērta apskates režīmā (iekopējot norādi uz formu Interneta pārlūkā), forma tiks sadalīta vairākas lapās, atbilstoši tam, kurā vietā lauks "Jauna lapa", tika ievietots.

page-break

Iespēja noslēgt / atvērt aptauju un pievienot lauku, kur iespējams ievadīt laiku(1)

Didzis Sprūds | svētdiena, 2009. gada 13. decembris

Daudzi lietotāji mums vaicāja, kā iespējams slēgt/atvērt aptauju. Šāda iespēja ir noderīga vairākos gadījumos: 1) Ja vēlamais aizpildīto aptauju skaits jau ir sasniegts un nepieciešams uzsākt saņemto datu analīzi, taču dažas aptaujas anketas joprojām tiek iesniegtas; 2) Aptauja tiek slēgta citu iemeslu dēļ, un, lai netērētu respondentu laiku un pūles, nepieciešams informēt respondentu, ka attiecīgo aptauju vairāk nav iespējams aizpildīt.

Tagad šādu funkciju esam ieviesuši. Formu sarakstā pie katras formas no izvēlnes iespējams izvēlēties "Aizvērt/Atvērt" aptauju. Tiklīdz aptauja tiek slēgta, visi, kas attiecīgo aptaujas saiti apmeklē, redzēs paziņojumu "Atvainojiet, šo aptauju vairāk nav iespējams aizpildīt".

close-open-feature

Otrs jaunums ir lauks, kas paredzēts laika ievadīšanai. Tagad, pievienojot aptaujai jaunus laukus, iespējams izvēlēties arī lauku "Laiks", kas īpaši pielāgots, lai tajā ievadītu laiku - stundas, minūtes, un, ja nepieciešams, arī sekundes. (to, vai rādīt/nerādīt vietu sekunžu ievadīšanai, iespējams ieslēgt vai izslēgt.) Iespējams izvēlēties arī starp 12 un 24 stundu laika formātu.

time-field

Pievienots formu aizpildīšanas progresa indikators, uzlabota aizsardzība pret robotiem(0)

Didzis Sprūds | otrdiena, 2009. gada 24. novembris

Jau kādu laiku esam strādājuši pie jaunām iespējām, kas padarītu aptauju un formu veidošanu gan tam, kas veic aptauju, gan tam, kas tajā piedalās, ērtāku, pārdomātāku, efektīvāku, drošāku.

Ar jauno laidienu visas jaunās iespējas ir pieejamas ikvienam E-formas lietotājam.

Captcha jeb drošības kods

Captcha jeb drošības kods ir iespēja, kas pasargā no tā, ka Internetā publicēto formu varētu sākt aizpildīt "roboti". Gluži kā e-pastā dažkārt pienāk mēstules, arī formās var sākt parādīties surogātinformācija. Izmantojot captcha jeb drošības kodu, šāda iespēja tiek novērsta.

Lai izveidotu šo iespēju, izmantojām ReCaptcha drošības koda veidni, kas nodrošina pietiekami ērtu teksta ievadi. (ja ir problēmas ar attēlā redzamā teksta salasīšanu, to iespējams noklausīties arī kā skaņas ierakstu).

captcha

Pie tam, izmantojot drošības kodu, Jūs ne tikai nodrošināties pret botiem, kas saraksta Jūsu formās muļķības, bet palīdzat arī digitalizēt grāmatas - visi vārdi, kas parādās drošības koda laukā, tiek ņemti no senām grāmatām, kuras tekstus dators pats nespēj "salasīt" un digitalizēt.

Atkarībā no tā, kā formu ir iecerēts izplatīt (sūtot uz e-pastu vai publicējot mājas lapā), iespējams izvēlēties atbilstošāko drošības koda iestatījumu, proti, to iespējams vai nu ieslēgt pastāvīgi, vai izslēgt.

Progress bar un poga "Atgriezties"

Veicot aptaujas, kur katrs aptaujas jautājums ir savā lapā, dažkārt ir nepieciešams atgriezties un aplūkot iepriekšējo jautājumu vai izdarīt tajā izmaiņas - tieši šādiem gadījumiem esam ieviesuši pogu "Atgriezties", kas parādās visās formās, kurās katrs jautājums ir savā lapā.

Ja tiek izmantota forma, kas sastāv no vairākām lapām, respondentiem var rasties pamatots jautājums: "Uz cik jautājumiem man vēl būs jāatbild?!".
Tagad, tiklīdz aptauja tiek sākta, apakšējā labajā stūrī ir vizuāli redzams procentuāli cik ir aizpildīts un cik vēl jāaizpilda.

progress-bar-feature

Iespēja pirms nosūtīšanas aplūkot un pārbaudīt ievadītos datus

Lai nodrošinātu to, ka saņemtā informācija patiešām ir nekļūdīga, formas nosūtītājs pirms formas nosūtīšanas tagad var pārlūkot visu ierakstīto informāciju un, ja nepieciešams, doties atpakaļ un iespējamo kļūdu labot.

review-screen-feature

Maksimālais ierakstu skaits

Dažkārt ir nepieciešams saņemt noteiktu skaitu ierakstus, piemēram, 100, un nevienu vairāk. Ar jauno iespēju "Maksimālais ierakstu skaits", to iespējams paveikt. Formas veidošanas procesā atliek norādīt maksimālo skaitu, un, kad tas tiks sasniegts, pārējiem respondentiem formu vairs nebūs iespējams aizpildīt (tiks parādīts uzraksts "Atvainojiet, šo formu vairs nav iespējams aizpildīt").

entry-limit-feature

Aptauju akadēmija - uzzini visu par aptaujām!(0)

Didzis Sprūds | svētdiena, 2009. gada 22. novembris

E-formas Aptauju akadēmija ir vieta, kur vienviet apkopota praktiska un noderīga informācija ikvienam, kas grib izveidot savu aptaujas anketu, vai arī interesējas par aptaujām un to veidošanu.

Ceram, ka Aptauju akadēmija palīdzēs uzzināt daudz jaunu un noderīgu informāciju, kas lieliski noderēs, gan veidojot aptauju anketas ar E-formas rīku, gan kalpos kā palīglīdzeklis zinātniskajā procesā, mācībās skolā un augstskolā.

Patlaban Aptauju akadēmijā ir atrodamas 6 lekcijas + terminu vārdnīca:

 1. 1. lekcija. Aptaujas metode
 2. 2. lekcija. Aptaujas jautājumi, to veidi
 3. 3. lekcija. Anketas jautājumu formulēšana
 4. 4. lekcija. Anketas atbilžu kategoriju veidošana
 5. 5. lekcija. Anketas struktūra un jautājumu secība
 6. 6. lekcija. 10 anketas sastādīšanas soļi

Iecerēts, ka Aptauju akadēmija tiks papildināta ar informāciju par dažādām aptauju skalām un rezultātu apkopošanu, kā arī tajā būs aplūkojami praktiski piemēri.

Aptauju akademija

Esat iecerējis veikt aptauju, kurā piedalīsies vairāki tūkstoši respondentu? Neuztraucieties, E-formas sistēmai tas ir pa spēkam!(1)

Didzis Sprūds | ceturtdiena, 2009. gada 23. aprīlis

Esam uzlabojuši atbalstu aptaujām ar lielu respondentu skaitu. Tagad iespējams eksportēt rezultātus arī no aptaujām, kuru respondentu skaits sasniedz vairākus tūkstošus. Piemēram, nesen, izmantojot E-formas.lv sistēmu, Jončepingas Startptautiskās Biznesa skolas studentu veiktajā pētījumā tika apkopotas gandrīz 1500 respondentu atbildes mazāk kā 3 dienu laikā. Iedomājieties, cik daudz laiks un resursi būtu nepieciešami, lai šādu respondentu skaitu aptaujātu, izmantojot tradicionālās (papīra) aptaujas anketas?!

Veiktās izmaiņas nodrošinās servisa ātrāku darbību arī tiem lietotājiem, kuri aptaujā nelielu respondentu skaitu.

Aritmētiku atstājiet mūsu ziņā, jeb E-formas sadaļa "Rezultāti" jaunā kvalitātē!(0)

Didzis Sprūds | pirmdiena, 2009. gada 6. aprīlis

other-field

Viena no svarīgākajām lietām, kas, veicot aptauju, daudzus cilvēkus interesē, ir iegūt pārskatu par saņemtajiem ierakstiem - to, kādas atbildes ir saņemtas, cik liels skaits respondentu ir izvēlējušies konkrēto atbilžu variantu un cik tas ir procentos no visām atbildēm. Šī informācija tagad ir pieejama sadaļā Rezultāti.

Taču dažkārt svarīgi ir uzzināt ne tikai to, cik cilvēki uz konkrēto jautājumu ir atbildējuši, bet arī to - cik cilvēki attiecīgo jautājumu kādu iemeslu dēļ ir izlaiduši un nav snieguši nekādu atbildi - jaunajā rezultātu sadaļā ir arī šāda iespēja.

Lai uzskatāmi parādītu konkrētās atbildes īpatsvaru, esam izveidojuši arī rezultātu grafisku attēlošanu apļveida diagrammās.

Pakalpojums E-formas turmāk tiks uzturēts Baltijas drošākajā datu centrā(0)

Didzis Sprūds | ceturtdiena, 2009. gada 26. februāris

Sākot ar šī gada 25. februāri pakalpojums e-formas.lv tiek uzturēts DEAC datu centrā

DEAC datu centrs ir vienīgais pazemes datu centrs Austrumeiropā, kas atrodas 12m pazemē un 9m virs jūras līmeņa un ir pasargāts no dabas stihijām. Pazemes datu centrs ir aprīkots ar modernākajām tehnoloģijām un drošības sistēmām, kas garantē stabilu un nepārtrauktu datu centra darbību 24x7.

Tas ļaus mums sniegt mūsu lietotājiem vēl kvalitatīvāku pakalpojumu.

Lieliski jaunumi tiem, kuri plāno aptaujas/formas publicēt savā mājaslapā(0)

Andris Sprūds | svētdiena, 2009. gada 1. februāris

Publicējot formu mājas lapā, vairs nav jānorāda formas augstums un platums. Formas (iframe) izmērs tiks aprēķināts automātiski, līdz ar to ļaujot izveidot formas, kas pilnībā iekļaujas klienta mājaslapas dizainā.

Tālāk ir nedaudz tehnisks izskaidrojums tam, kā mēs nonācām līdz šai jaunajai iespējai. Parasti forma lapā tiek ievietota kā 'iframe' objekts. Tomēr iframe objektam augstums netiek noteikts automātiski, kas nozīmē, ka publicējot iframe, lietotājam iepriekš 'jāuzmin' tā augstums. Pie tam, formas augstums var mainīties, piemēram, atkarībā no formas lauku skaita un tā, vai lietotājs pareizi aizpildījis visus formas laukus. Praktiski tas nozīmē to, ka citās mājaslapās publicētajās formās apakšā līdz šim bija redzama tukša vieta.

Risinājums šai problēmai ir nolasīt publicētās formas augstumu un izmainīt iframe augstumu, lai tas atbilstu publicētajai formai. Tomēr jāņem vērā, ka gadījumā, ja forma ir publicēta citā mājaslapā (citā 'domeinā'), parasti nav iespējama saziņa starp formu un iframe, kur forma publicēta. Šajā gadījumā mēs šādu iespēju esam atraduši, izmantojot modernajās pārlūkprogrammās iebūvēto HTML5 postMessage iespēju. Rezultāts - lietotājam vairs nav jāuztraucas, ka viņa mājaslapā ievietotā forma izskatīsies 'atrauta' no pārējā mājaslapas satura.

E-formas lietotāju aptauja, jeb ko par mums domā mūsu pakalpojuma izmantotāji(0)

Didzis Sprūds | ceturtdiena, 2009. gada 29. janvāris

Šī gada 26. janvārī aptaujājām E-formas.lv lietotājus ar mērķi uzzināt kā vēl varam uzlabot sniegto pakalpojumu un apmierināt lietotāju vajadzības, noskaidrot e-formas priekšrocības un trūkumus lietotāju skatījumā.

Varam būt priecīgi, ka lielākā daļa lietotāju ir apmierināti ar sniegtā pakalpojuma iespējām, sistēmas izmantošanu, sistēmas kvalitāti un cenu.

Uz jautājumu "Kādiem mērķiem, Jūsuprāt, E-formas.lv sistēma ir vispiemērotākā?" 57,6% respondentu ir atbildējuši - aptaujām, 30% - elektronisku formu izveidi un 10,1% - dažādu reģistru un datubāžu veidošanai.

Pēc E-formas.lv lietotāju domām, vislielāko labumu E-formas sistēma spēj sniegt šādās nozarēs: tirgus izpēte (34,9% respondenti); mārketings un pārdošana (28,7% respondenti); personāla vadība (18,6% respondenti); lietvedība (9,3% respondenti).

Kā svarīgākās iespējas, kuras būtu nepieciešams ieviest sistēmā, lietotāji min iespēju izveidot formu vai aptauju, kas sastāv no vairākām lapām un iespēju atlasīt un rediģēt noteiktus ierakstus (meklēšana ierakstos).

Kā jau solījām - katram 20. anketas aizpildītājam tiek sniegta iespēja mēnesi izmantot pakalpojumu bez maksas! Šādu iespēju var izmantot sekojoši E-formas.lv lietotāji: Marija; elita33; alias47 (šie lietotāji tiks informēti ar e-pasta starpniecību)

Paldies visiem, kas veltīja laiku un piedalījās aptaujā! Paldies arī par kritiku! Apsolām, ka pie trūkumiem centīsimies piestrādāt.

Zemāk dažas no lietotāju minētajām atsauksmēm par E-formas priekšrocībām, salīdzinājumā ar citiem formu un aptauju veidošanas risinājumiem:

 • Viegli veidot aptauju un ērti to izsūtīt
 • Dažādas iespējas vienuviet
 • Jau apkopoti dati, kas pieejami excel formātā
 • Vienkāršība un cena
 • Ja veido anketu, tad atbildes ir ļoti pārskatāmas
 • Ērti, vienkārši, funkcionāli
 • Viegli un kompakti pārvaldīt atbildes
 • Ļoti labs dizains - vienkāršs, pārskatāms, salasāms. Ērtas pamācības e-formu veidošanā.
 • Var uzreiz pamanīt, cik respondenti ir atbildējuši
 • Nav jāskaita pašam atbildes!
 • Ērti lietojams, pārskatāmi, var veidot atskaites kādas vien nepieciešams
 • Nav jāatdod anketas cilvēkam, jāsūta pa pastu vai tml.
 • Viss notiek ātrāk un lētāk, arī ērtāk
 • Vienkārši un interesanti veidot
 • Ir iespāja izveidot dažādas atskaites
 • Ja ir problēmas, tad ātrs response no pakalpojuma veidotājiem
 • Ērtums un pieejamība
 • Atskaites pēc tam ir iespējam apstrādāt ar datu analīzes programmām
 • Viegli uztverams un saprotams
 • Latviešu valodā
 • Ērta un vienkārša lietojamība
 • Atšķirībā no ārzemju, var tekstu rakstīt ar garumzīmēm

Saglabājiet izmaiņas, spiežot Ctrl-S(0)

Didzis Sprūds | svētdiena, 2009. gada 11. janvāris

Sīkums, bet noderīgi! Visus pievienotos laukus, tekstus vai citas izmaiņas, veidojot formu, tagad iespējams saglabāt vienkārši nospiežot Ctrl-S kā daudzās desktop programmās. Kā teicis Henrijs Rojs "Perfektums slēpjas mazās lietās. Taču perfektums nav maza lieta!"

Esam novērsuši arī vairākus sistēmas defektus: tagad iespējams izmainīt Matricas lauka nosaukuma parametrus noformējuma redaktorā, ir salabota sadaļa "Rezultāti", kas nestrādāja Safari pārlūkā, kā arī novērsts defekts, kas liedza izmainīt lauka "Cita atbilde" nosaukumu gadījumos, kad tika izmantota Internet Explorer pārlūkprogramma.

Aicinājums web lapu veidotājiem - izmantojiet iespēju lejupielādēt formu HTML un CSS kodu!(0)

Didzis Sprūds | piektdiena, 2009. gada 9. janvāris

html-download-feature

Jaunums visiem tiem, kas nodarbojas ar web lapu izstrādi. Vairs nekādu apnicīgu HTML koda rakstīšanu! Papildus formu integrēšanai ar Iframe, tagad Jums ir iespēja lejupielādēt arī izveidotās formas HTML un CSS kodu un pašrocīgi integrēt formu savā vai klienta mājaslapā.

Lai lejupielādētu formas HTML un CSS kodu, dodieties uz sadaļu "Publicēt" un spiediet "Lejupielādēt CSS un HTML kodu". Tālāk saglabājiet *.*zip failu Jūsu datorā. Šos HTML un CSS failus Jūs varat brīvi izplatīt arī tālāk.

E-formās tagad iespējams parādīt lauku 'Cita atbilde'(0)

Didzis Sprūds | ceturtdiena, 2009. gada 8. janvāris

other-field

Veidojot laukus, kuriem tiek norādītas vairākas iespējamās atbildes, bieži vien nav iespējams uzskaitīt visus iespējamos atbilžu variantus. Šādos gadījumos respondentam tiek piedāvāts izvēlēties atbilžu variantu "Cita atbilde" un ļaut atbildi ierakstīt pašam. Šāda iespēja tagad ir arī E-formām.

Lai izmantotu šo iespēju, formai, pievienojot laukus "Izvēle" (iespējams atzīmēt vienu atbildi) vai "Izvēles rūtiņas", (iespējams atzīmēt vairākas atbildes) atķeksējiet "Rādītu lauku "Cita atbilde"". Formā parādīsies atbilžu variants "Cita atbilde" un zem tā lauks, kurā šo atbilžu variantu ierakstīt.

Esam padomājuši arī par to, kā novērst gadījumus, kad respondents ieķeksē "Cita atbilde", taču atbilžu variantu nenorāda, vai arī norāda atbilžu variantu, taču aizmirst ieķeksēt "Cita atbilde". E-formas sistēmā, tiklīdz tiek ieķeksēts "Cita atbilde", kursors automātiski pārlec uz teksta lauku un, ja lauks ir atzīmēts kā obligāti aizpildāms, lietotājs nevarēs iesniegt formu, pirms nebūs ierakstījis vērtību laukā zem atbilžu varianta "Cita atbilde".

Jaungada jaunums - Matricas lauks(0)

Didzis Sprūds | otrdiena, 2009. gada 6. janvāris

Likert-field

2009. gadu esam iesākuši ar būtisku jaunumu - ir izveidots Matricas lauks, jeb Likerta skalas lauks. Likerta skalas lauks bieži tiek izmantots aptaujās, lai noteiktu respondentu apmierinātību, piekrišanu, izteikumu nozīmīgumu.

Parasti, izmantojot Likerta skalu, respondentiem tiek piedāvāti pieci atbilžu varianti: 1. Pilnībā nepiekrītu; 2. Nepiekrītu; 3. Ne piekrītu ne nepiekrītu; 4. Piekrītu; 5. Pilnībā piekrītu. Taču dažkārt tiek piedāvātas 7 vai 10 atbildes.

Salīdzinājumā ar citiem aptauju veidošanas rīkiem, kas arī piedāvā izveidot Matricas lauku, E-formas Matricas laukam ir sekojošas priekšrocības:

 • Iespējams pievienot neierobežotu skaitu izteikumus (rindas) un iespējamos atbilžu variantus (kolonnas)
 • Iespējams parādīt / paslēpt kārtas ciparus zem atbilžu variantiem
 • Iespējams iekļaut atbilžu variantu "Nav viedoklis". (Gadījumā, kad respondentam nav viedoklis par pausto izteikumu)
 • Iespējams norādīt, vai respondents varēs atbildēt tikai vienu, vai vairākas atbildes izteikumam
 • Iespējams norādīt, ka respondentam izveidoto Matricas lauku ir obligāti nepieciešams aizpildīt (citādi respondents aptauju nevar iesniegt)

Laimīgu, uz zināšanām balstītu Jauno Gadu!

E-formām jauna funkcionalitāte - statistikas modulis un lauka tips, kas paredzēts novērtēšanai(0)

Didzis Sprūds | svētdiena, 2008. gada 14. decembris

translate-service

Esam izveidojuši jaunu sadaļu "Statistika", kurā iespējams uzzināt cik liels skaits respondentu konkrēto formu ir apskatījuši vai aizpildījuši. Šo informāciju ir iespējams aplūkot gan grafiskā, gan skaitliskā formā, pie tam - iespējams izvēlēties arī periodu (diena, nedēļa, mēnesis, gads) par kuru šī informācija tiek sniegta.

Jāpiezīmē, ka šīs jaunā iespēja ir pieejama tikai tiem lietotājiem, kuri ir pasūtījuši Ekonomisko vai Uzņēmuma pakalpojuma plānu.

Esam pievienojuši arī jaunu lauka tipu - "Novērtēšana". Ar šī lauka palīdzību iespējams piešķirt novērtējumu no 1 līdz 5 zvaigznēm. Par piemēru - ar šī lauka palīdzību būs iespējams novērtēt produkta iezīmes vai servisa kvalitātes aspektus.

Aptauju akadēmija

e-formas.lv: Aptaujas un formas Internetā! Bezmaksas anketas izveide, anketēšana, pētījumi.

atsauksmes