Blogs / Tehnoloģijas

Izveidots sīkrīks Android telefoniem, ar kura palīdzību iespējams lietot Rīgas satiksmes transporta kustības sarakstus(2)

Didzis Sprūds | trešdiena, 2011. gada 9. marts

Izstrādāts sīkrīks Android platformas mobilajiem telefoniem, kas ļauj viedtelefonos lietot Rīgas sabiedriskā transporta kustības grafikus. Uzinstalējot aplikāciju, ikvienam pieejama pilna informācija par transporta kustību Rīgas pilsētā - autobusu, trolejbusu un tramvaju kustības grafiki visiem maršrutiem, kā arī maršrutu kartes.

Izmantojot jauno Android sīkrīku iespējams ne tikai uzzināt cikos atiet transports no izvēlētās pieturvietas, bet jau braucot redzēt savu atrašanās vietu uz kartes un to, kura pietura būs nākamā.

Lai gan arī iepriekš informācija par transporta kustību sarakstiem bija pieejama, izmantojot mobilos telefonus, šīs aplikācijas izmantošana, salīdzinājumā ar informācijas apskati WAP sistēmā, ir daudz ērtāka un lietotājam draudzīgāka. Pieejamas arī vairākas papildus iespējas, kuras līdz šim rīdziniekiem nebija pieejamas - iespēja saglabāt īsceļus, lai ātri piekļūtu biežāk izmantotajiem maršrutiem, iespēja redzēt pieturvietu uz kartes.

Viena no galvenajām sīkrīka priekšrocībām - lai to izmantot nav nepieciešams pat pastāvīgs Interneta pieslēgums - vienreiz aplikāciju ielādējot, tā turpmāk pieejama bez pieslēgšanas Internetam, tādējādi nodrošinot sīkrīka ātrdarbību un vienkāršāku izmantošanu.

Ņemot vērā to, ka sīkrīks ir pieejams vairākās valodās, tas ir noderīgs ne tikai tiem, kuri ikdienā pārvietojas ar sabiedrisko transportu, bet arī pilsētas viesiem, kuriem līdz šim Rīgas sabiedriskā transporta sistēma varēja šķist grūti saprotama.

Jāpiebilst, ka šī ir viena no pirmajām Latvijā izstrādātajām Android aplikācijām, kas pieejama Android Market vietnē. Kā zināms, Android ir kļuvusi par pasaulē populārāko operētājsistēmu viedtelefonos, apsteidzot sīvāko konkurentu - Iphone OS.

Sīkrīks ir pieejams bez maksas vietnē Android Market ikvienam Android telefona īpašniekam.

Vienas dienas laikā, kopš sīkrīka publicēšanas Android Market, to uz savām mobilajām ierīcēm ir uzinstalējuši vairāk kā 250 lietotāji.

Saite uz sīkrīku: https://market.android.com/details?id=com.spruds.transport.riga

Komentāri

 • didzis.spruds rakstīja:

  Man te ieteica vārdu "sīkrīks" aizstāt ar vārdu "lietotne" - paldies - tā arī turpmāk darīsim.

  Nosūtīts pirms 11 gada, 5 mēnešiem

 • am& rakstīja:

  adp&

  Nosūtīts pirms 1 gada, 5 mēnešiem

Pievienojiet komentāru

 • E-pasta adrese nav obligāti jānorāda.

e-formas.lv: Aptaujas un formas Internetā! Bezmaksas anketas izveide, anketēšana, pētījumi.

atsauksmes