Blogs / IKT nozare Latvijā

VID datu noplūdes rezultātā iespējamas izmaiņas krimināllikumā(0)

Andris Sprūds | pirmdiena, 2010. gada 15. februāris

Tagad, kad informācija par VID EDS skandālu ir nonākusi atklātībā, varam sākt spriest, kādas sekas tas ilgtermiņā atstās uz Latvijas IKT nozari. Viens no ticamākajiem scenārijiem ir likumdošanas (likumu) izmaiņas.

Citās valstīs tieši personas datu pazaudēšana ir bijis iemesls, lai tiktu mainīti likumi par personas datu uzglabāšanu. Proti, citās valstīs uzņēmumiem un iestādēm ir obligāti jāziņo datu subjektiem par to, ka viņu dati ir, iespējams, nonākuši trešās puses rīcībā. Latvijā jau parādījušies pirmie šādas kārtības atbalstītāji - Nodokļu maksātāju asociācija (NMA) aicina VID apziņot uzņēmumus, kuru dati ir noplūduši. (Šajā konkrētajā gadījumā tas gan varētu būt bezjēdzīgi, ņemot vērā to, ka "nopumpēta" gandrīz visa VID datubāze). Arī Latvijas Pasts bija neizpratnē par to, ka informācija par datu noplūdi saņēmis no medijiem, nevis no paša VID.

Jādomā (jācer?), ka likumdevēji izjutīs sabiedrības spiedienu, un izmaiņas par datu subjektu informēšanu datu noplūdes gadījumā arī tiks pieņemtas. Es, piemēram, labprāt uzzinātu par gadījumiem, kad manas bankas kartes numurs nejauši "noklīst". Līdz šim manis izmantotajai bankai nav bijis pienākums mani par to informēt. Bet vajadzētu gan.

Pievienojiet komentāru

  • E-pasta adrese nav obligāti jānorāda.

e-formas.lv: Aptaujas un formas Internetā! Bezmaksas anketas izveide, anketēšana, pētījumi.

atsauksmes