Blogs / IKT nozare Latvijā

Ģeniāla doma(6)

Andris Sprūds | ceturtdiena, 2010. gada 11. februāris

Tikko izlasīju rakstu par to, ka FBI vāc datus par amerikāņu mobilajiem telefoniem. Un aizdomājos, ka taču arī mūsu operatori glabā datus par to, kur mēs atrodamies. Tad nu dienas jautājums - vai kāds ir mēģinājis pieprasīt no LMT izziņu par viņu rīcībā esošajiem datiem par telefona atrašanās vietu? Šādi dati ļautu izveidot gluži jaunas un interesantas applikācijas. Piemēram, manus top 10 maršrutus Rīgā. Vai arī palīdzēt atcerēties to, kurā bārā es biju pagājušās trešdienas naktī. Vai izdomāt, kurš maršruts uz mājām ir vissīsākais. Vai... un te nu iespējas ir bezgalīgas.

Un kas ir pats labākais? LMT nevar šos datus nesniegt. Personas datus aizsargā fizisko personu datu aizsardzības likums. Personas dati ir jebkura informācija, kas attiecas uz identificējamu fizisku personu. Datu subjektam ir tiesības iegūt visu informāciju, kas par viņu savākta jebkurā datu apstrādes sistēmā. Smalki, vai ne?

Ir kāds brīvprātīgais, kurš izmēģinās pirmais?

Komentāri

 • Nevaru iepriecināt rakstīja:

  LMT neglabā informāciju par to kur tu atrodies ja nav dots nu jau prokuratūras rīkojums.
  Diemžēl te arī beidzas ģenialitāte ja vien Andri - neesi savārījis kaut ko tādu un zini ka tiec izsekots ;)

  Nosūtīts pirms 12 gada, 6 mēnešiem

 • andris.spruds rakstīja:

  Domāju, ka VISI telekomunikāciju operatori glabā un apstrādā šādu informāciju. Kaut vai tīkla kvalitātes kontroles labad. Ja palasa ASV tiesu protokolus, var redzēt desmitiem gadījumus, kad, piemēram, slepkava notiesāts, jo operators sniedzis informāciju par telefona atrašanās vietu slepkavības naktī. Tad sanāk, ka LMT ir balts un pūkains, un viņus lietotāju atrašanās vieta (un torņu izmantošanas statistika) neinteresē?

  Nosūtīts pirms 12 gada, 6 mēnešiem

 • Nevaru iepriecināt rakstīja:

  Nav korekti salīdzināt ASV ar jebkuru citu valsti uz pasaules.
  LMT nevāc un neglabā šos datus kaut vai izmaksu dēļ.

  Nosūtīts pirms 12 gada, 6 mēnešiem

 • andris.spruds rakstīja:

  Pierādījums tam, ka arī Latvijā šie dati tiek pierakstīti ir Ivanova krimināllieta. Atļaušos citēt Dienu un Delfus: "Šis telefons zīmīgs ar to, ka pēc tajā esošās informācijas tika izskaitļota visa slepkavības ķēde, proti, kam un uz kādiem telefona numuriem Antonovs zvanījis, tālāk jau pārbaudot pārējo numuru IMEI kodus, pēc kuriem var pateikt, kurā laikā un kur telefons atradies, neatkarīgi no tā, vai tajā aktivizēta priekšapmaksas karte.". http://www.delfi.lv/news/national/criminal/policija-parvacoties-pazaude-pieradijumu-ivanovas-lieta.d?id=29899865

  Nosūtīts pirms 12 gada, 6 mēnešiem

 • Nevaru iepriecināt rakstīja:

  Pieņemu Tavu argumentāciju. Tavs pierādījums varētu tiešām apliecināt ka tiek glabāti šādi dati.

  Nosūtīts pirms 12 gada, 6 mēnešiem

 • zumm rakstīja:

  piemēram, sms no LMT: "Dārgais Andri, redzam, ka maršutu no darba uz mājām ir iespējams optimizēt, rekomendējam izmantot Merķeļa un brīvības ielas."

  Nosūtīts pirms 11 gada, 9 mēnešiem

Pievienojiet komentāru

 • E-pasta adrese nav obligāti jānorāda.

e-formas.lv: Aptaujas un formas Internetā! Bezmaksas anketas izveide, anketēšana, pētījumi.

atsauksmes