Blogs / Citi

Par Projektu Mobilapolitika.lv(0)

Didzis Sprūds | piektdiena, 2009. gada 12. jūnijs

mobila-politika

Ņemot vērā šīs nedēļas politiskās kaislības ap pašvaldību un eiroparlamenta vēlēšanām, šajā rakstā vēlējos apskatīt kādu e-projektu, kas saistīts ar politiku. Projekta nosaukums ir "Mobilā politika".

Ideja par tiešu demokrātiju ar sabiedrības līdzdalības portāla starpniecību, kurā ikviens pilsonis var paust uzskatus un ietekmēt tam svarīgus jautājumus ātri un vienkārši man liekas ļoti atbalstāma.

Lapa šķiet noderīga kaut vai tāpēc, ka tā sniedz informāciju par pilsētā aktuāliem jautājumiem, kas ietekmē daudzu cilvēku dzīves. Lai gan sauklis "Tagad. Vārds Tev" izskatās kā copy-paste no Jaunā Laika priekšvēlēšanu materiāliem, kopumā ņemot, lapai ir samērā labs grafiskais noformējums, kas līdzdalības procesu, neapšaubāmi, padara interesantāku un patīkamāku.

Tomēr nav skaidrs viens būtisks jautājums - kāpēc man būtu kaut kas jāinstalē uz mobilā telefona un jāsūta īsziņas? Vai tas ļauj mani identificēt kā personu X.Y? Droši vien, ka nē. Šāds pieņēmums, savukārt, domas virza biznesa modeļu virzienā...

Daudz lielāku atsaucību varētu iegūt, ja "nobalsot" par sabiedriskajai apspriešanai izvirzīto jautājumu varētu portālā reģistrētie lietotāji.

Cerēsim, ka nākotnē šādas idejas attīstīsies un drīz arī referendumos un vēlēšanās varēsim piedalīties Internetā. Tas būtu tikai loģiski un sniegtu ieguvumus gan tiem, kas tajā piedalās, gan tiem, kas apkopo rezultātus.

Pievienojiet komentāru

  • E-pasta adrese nav obligāti jānorāda.

e-formas.lv: Aptaujas un formas Internetā! Bezmaksas anketas izveide, anketēšana, pētījumi.

atsauksmes