Blogs / IKT nozare Latvijā

Kāpēc man patīk Latvijas web izstrādes kompānijas(3)

Didzis Sprūds | pirmdiena, 2009. gada 2. novembris

Ir vairāki iemesli, kāpēc man simpatizē Latvijas web izstrādes kompānijas, piemēram, True Vision, Scada, Mediaparks vai Vide Infra Group. Šie iemesli ir:

 1. 1. Ir pilnībā skaidrs, kas ir uzņēmuma produkts un par to kvalitāti var pārliecināties jebkurš
 2. 2. Ir skaidri redzams, kas par produktu maksā un kāds no tā visa ir labums
 3. 3. Ir redzami cilvēki, kas uzņēmumu vada un kas tajā strādā
 4. 4. Ir redzami uzņēmuma klienti, kas ir no dažādām nozarēm, gan valsts, gan privātā sektora
 5. 5. Ierakstot Google, par uzņēmumu iespējams atrast samērā plašu informāciju, atsauksmes, komentārus

Labs produkts, manā skatījumā ir tāds produkts, kas ir kvalitatīvs, sasniedz mērķi, rada vērtību, un ar kuru ir apmierināts tā gala lietotājs. Tad ir pamats uzskatīt, ka abas puses ir apmainījušās ar reālu vērtību un sadarbība ir bijusi produktīva. Šķiet, ka web izstrādes jomā tā lielākoties ir - augstāk minēto web izstrādes uzņēmumu portfolio ir aplūkojamas neskaitāmas šādas web lapas.

Turpretī, ja mēs paskatāmies uz citiem software izstrādes un IT konsultāciju uzņēmumiem Latvijā, ūdeņi liekas daudz duļķaināki..it īpaši tas attiecas uz uzņēmumiem, kuru galvenie klienti ir valsts pārvaldes iestādes.

Vai Jūsu uzticētos uzņēmumam, kura darba augļi nav mānāmi, kurš neveic reklāmu un nenodarbojas ar sabiedriskajām attiecībām, kura mājaslapa neeksistē vai tajā ir tikai pāris teikumi, un vienīgā vieta, kur par uzņēmuma aktivitātēm var uzzināt, ir iepirkumu uzraudzības biroja datubāze, kurā, gluži neticami, redzams, ka uzņēmums ir visai aktīvs un uzvarējis ne vienu vien paprāvu valsts iepirkumu.

Gluži loģisks jautājums - kā tas nākas? Jāsecina, ka viss mārketings šajā gadījumā notiek "aiz priekškara" un to, kas notiek aiz priekškara, mēs varam tikai iztēloties. Bēdīgi, ka arī rezultāts dažkārt mēdz palikt aiz tā paša priekškara, kas rada virkni neskaidrības: Kā novērtēt radītā produkta kvalitāti? Kā novērtēt izmaksas? Kā būt drošiem, ka šāds produkts iestādei, sabiedrībai, valstij, vispār ir nepieciešams?

Es uzskatu, ka valsts iepirkumos vajadzētu uzvarēt uzņēmumiem, kas ir lepni par padarīto un nekaunas savu darba rezultātu parādīt ikvienam, bauda sabiedrības uzticību un atzinību, un par kuru sniegto pakalpojuma kvalitāti, lietderību un izmaksu pamatotību var pārliecināties ikviens. Neatkarīgi, vai gala produkts ir web lapa, datubāze, koncepcija.

Komentāri

 • zināt rakstīja:

  par Mediaparku varu teikt tikai vienu - no malas tur visa virtuve izskatās daiļa un tā, bet noiekšpuses skats ir pa180 grādiem.

  Nosūtīts pirms 12 gada, 9 mēnešiem

 • A. rakstīja:

  Adminoju ne mājas lapu nozarē. Pirms gada boss lika izvēlēties firmu, kas taisīs mājas lapu. Apskatīju daudzu firmu majas lapas. Ari šeit nosauktās, taču daļai no tām mājas lapa neizteica neko par pašu firmu un cilvēkiem. Tāpēc devāmies uz biroju pie trim firmām. Uzreiz cita bilde. IZvelejas to, kam teikts skats par 180 gradiem. Iesaku tikties pie izstradataja un nepalauties uz majas lapu tikai.

  Nosūtīts pirms 12 gada, 9 mēnešiem

 • zināt rakstīja:

  A.: es nekādā gadījumā necenšos apgalvot ka mp nav laba firma, bet iekšējā virtuve kas klientiem ir neradzama nav tā spožākā.

  Nosūtīts pirms 12 gada, 9 mēnešiem

Pievienojiet komentāru

 • E-pasta adrese nav obligāti jānorāda.

e-formas.lv: Aptaujas un formas Internetā! Bezmaksas anketas izveide, anketēšana, pētījumi.

atsauksmes