Blogs / E-formas jaunumi

Pievienots formu aizpildīšanas progresa indikators, uzlabota aizsardzība pret robotiem(0)

Didzis Sprūds | otrdiena, 2009. gada 24. novembris

Jau kādu laiku esam strādājuši pie jaunām iespējām, kas padarītu aptauju un formu veidošanu gan tam, kas veic aptauju, gan tam, kas tajā piedalās, ērtāku, pārdomātāku, efektīvāku, drošāku.

Ar jauno laidienu visas jaunās iespējas ir pieejamas ikvienam E-formas lietotājam.

Captcha jeb drošības kods

Captcha jeb drošības kods ir iespēja, kas pasargā no tā, ka Internetā publicēto formu varētu sākt aizpildīt "roboti". Gluži kā e-pastā dažkārt pienāk mēstules, arī formās var sākt parādīties surogātinformācija. Izmantojot captcha jeb drošības kodu, šāda iespēja tiek novērsta.

Lai izveidotu šo iespēju, izmantojām ReCaptcha drošības koda veidni, kas nodrošina pietiekami ērtu teksta ievadi. (ja ir problēmas ar attēlā redzamā teksta salasīšanu, to iespējams noklausīties arī kā skaņas ierakstu).

captcha

Pie tam, izmantojot drošības kodu, Jūs ne tikai nodrošināties pret botiem, kas saraksta Jūsu formās muļķības, bet palīdzat arī digitalizēt grāmatas - visi vārdi, kas parādās drošības koda laukā, tiek ņemti no senām grāmatām, kuras tekstus dators pats nespēj "salasīt" un digitalizēt.

Atkarībā no tā, kā formu ir iecerēts izplatīt (sūtot uz e-pastu vai publicējot mājas lapā), iespējams izvēlēties atbilstošāko drošības koda iestatījumu, proti, to iespējams vai nu ieslēgt pastāvīgi, vai izslēgt.

Progress bar un poga "Atgriezties"

Veicot aptaujas, kur katrs aptaujas jautājums ir savā lapā, dažkārt ir nepieciešams atgriezties un aplūkot iepriekšējo jautājumu vai izdarīt tajā izmaiņas - tieši šādiem gadījumiem esam ieviesuši pogu "Atgriezties", kas parādās visās formās, kurās katrs jautājums ir savā lapā.

Ja tiek izmantota forma, kas sastāv no vairākām lapām, respondentiem var rasties pamatots jautājums: "Uz cik jautājumiem man vēl būs jāatbild?!".
Tagad, tiklīdz aptauja tiek sākta, apakšējā labajā stūrī ir vizuāli redzams procentuāli cik ir aizpildīts un cik vēl jāaizpilda.

progress-bar-feature

Iespēja pirms nosūtīšanas aplūkot un pārbaudīt ievadītos datus

Lai nodrošinātu to, ka saņemtā informācija patiešām ir nekļūdīga, formas nosūtītājs pirms formas nosūtīšanas tagad var pārlūkot visu ierakstīto informāciju un, ja nepieciešams, doties atpakaļ un iespējamo kļūdu labot.

review-screen-feature

Maksimālais ierakstu skaits

Dažkārt ir nepieciešams saņemt noteiktu skaitu ierakstus, piemēram, 100, un nevienu vairāk. Ar jauno iespēju "Maksimālais ierakstu skaits", to iespējams paveikt. Formas veidošanas procesā atliek norādīt maksimālo skaitu, un, kad tas tiks sasniegts, pārējiem respondentiem formu vairs nebūs iespējams aizpildīt (tiks parādīts uzraksts "Atvainojiet, šo formu vairs nav iespējams aizpildīt").

entry-limit-feature

Pievienojiet komentāru

  • E-pasta adrese nav obligāti jānorāda.

e-formas.lv: Aptaujas un formas Internetā! Bezmaksas anketas izveide, anketēšana, pētījumi.

atsauksmes